Wiadomości › Dziecko

Co mogą rodzice w szkole?

6 września 2018, 13:22
Początek roku szkolnego, to pierwsze zebrania dla rodziców. A podczas takich spotkań pojawia się pytanie „Kto chce być w trójce klasowej?”. Przypominamy, co może rada rodziców.

Jakie powinny być buciki dla niemowlaka?

4 września 2018, 07:48
Zakup bucików dla niemowlaka to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych modeli i wzorów. Jest to jeden z podstawowych elementów garderoby maluszka, dlatego przed zakupem bucików należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Sok w żywieniu dzieci

29 sierpnia 2018, 12:28
Spożycie owoców wśród dzieci pozostaje poniżej zaleceń. Czy spożycie soku owocowego może pomóc właściwie uzupełnić tę lukę? W nowych zaleceniach Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej czytamy, że sok owocowy 100% może stanowić część zbilansowanej diety dzieci w wieku powyżej 1. roku życia. Jakie właściwości prozdrowotne ma sok pomarańczowy?

Jak wybrać plecak szkolny dla dziecka?

27 sierpnia 2018, 15:00
Zdrowy kręgosłup to zdrowe dziecko. Niestety, statystyki są alarmujące: według danych Zakładu Ochrony i Promocji Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka nawet 90 proc. dzieci cierpi na wady postawy. U dzieci, kiedy kształtuje się kręgosłup i jego naturalne krzywizny, źle dobrany plecak lub tornister generuje i nasila zaburzenia postawy.

Szkoła po RODO

27 sierpnia 2018, 09:24
Czy na szkolnej akademii można wyczytywać imiona i nazwiska uczniów? Czy nauczyciel może kontaktować się z rodzicami z prywatnego adresu e-mail? M in. te zagadnienia znalazły się w poradniku przygotowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z resortem edukacji.

5 sposobów na zdrowe odżywianie dzieci

25 sierpnia 2018, 10:16
Rodzice chcą, by ich dzieci były pełne energii oraz cieszyły się dobrym zdrowiem, także w przyszłości. Dlatego uczą, przekonują i próbują wyrobić u najmłodszych prawidłowe nawyki związane ze zdrowym stylem życia, w tym właściwym sposobem odżywiania. Oto 5 sposobów na to, by ta nauka była zarówno przyjemna, jak i skuteczna.

Tego nie wiedziałyście o karmieniu piersią

31 lipca 2018, 19:04
Początek sierpnia na całym świecie przebiega pod znakiem Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. To okazja, żeby opowiedzieć Polakom o tym, jak niezwykłe jest mleko mamy.

Ile w Gorzowie zapłacimy za komunię dziecka?

7 maja 2017, 09:58
Wystawne przyjęcia komunijne, sesje zdjęciowe w plenerze, kosztowne sukienki i drogie prezenty. Nadszedł czas komunii, która wielu z nas kosztuje majątek. W naszym społeczeństwie wciąż panuje przeświadczenie – zastaw się a postaw się. Aby sprostać wciąż rosnącym wymaganiom, rodzice nierzadko decydują się na wzięcie komunijnego kredytu.

Hanna i Szymon na topie. A co z pozostałymi?

13 stycznia 2017, 13:26
Imię popularne czy nietypowe? To zazwyczaj spory problem dla rodziców, którzy spodziewają się dziecka. Urząd Stanu Cywilnego w Gorzowie podsumował miniony rok pod względem nadawania imion w naszym mieście.

500 zł na dziecko od kwietnia w Lubuskiem

19 lutego 2016, 16:59
W całym województwie lubuskim programem „500 plus” objętych będzie ponad 106 tys. dzieci. Natomiast z samym Gorzowie ze świadczeń skorzysta ponad 6 tys. najmłodszych. Gminy szykują się i szkolą, aby składanie wniosków od kwietnia przebiegało bez problemów.

Polecamy