Wiadomości › Dziecko

Odchudzanie po ciąży - porady ogólne

31 października 2018, 09:07
Jeśli jesteś zainteresowana temat odchudzania po ciąży, to zapraszam do wpisu.

Gorzów: Korepetycje z tych przedmiotów są najdroższe w Polsce

19 października 2018, 09:41
Korepetycje z wiedzy o społeczeństwie i nauczania początkowego w Gorzowie są najdroższe w Polsce. W innych miastach za godzinę tych zajęć zapłacimy dużo mniej.

Co mogą rodzice w szkole?

6 września 2018, 13:22
Początek roku szkolnego, to pierwsze zebrania dla rodziców. A podczas takich spotkań pojawia się pytanie „Kto chce być w trójce klasowej?”. Przypominamy, co może rada rodziców.

Jakie powinny być buciki dla niemowlaka?

4 września 2018, 07:48
Zakup bucików dla niemowlaka to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych modeli i wzorów. Jest to jeden z podstawowych elementów garderoby maluszka, dlatego przed zakupem bucików należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Sok w żywieniu dzieci

29 sierpnia 2018, 12:28
Spożycie owoców wśród dzieci pozostaje poniżej zaleceń. Czy spożycie soku owocowego może pomóc właściwie uzupełnić tę lukę? W nowych zaleceniach Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej czytamy, że sok owocowy 100% może stanowić część zbilansowanej diety dzieci w wieku powyżej 1. roku życia. Jakie właściwości prozdrowotne ma sok pomarańczowy?

Jak wybrać plecak szkolny dla dziecka?

27 sierpnia 2018, 15:00
Zdrowy kręgosłup to zdrowe dziecko. Niestety, statystyki są alarmujące: według danych Zakładu Ochrony i Promocji Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka nawet 90 proc. dzieci cierpi na wady postawy. U dzieci, kiedy kształtuje się kręgosłup i jego naturalne krzywizny, źle dobrany plecak lub tornister generuje i nasila zaburzenia postawy.

Szkoła po RODO

27 sierpnia 2018, 09:24
Czy na szkolnej akademii można wyczytywać imiona i nazwiska uczniów? Czy nauczyciel może kontaktować się z rodzicami z prywatnego adresu e-mail? M in. te zagadnienia znalazły się w poradniku przygotowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z resortem edukacji.

5 sposobów na zdrowe odżywianie dzieci

25 sierpnia 2018, 10:16
Rodzice chcą, by ich dzieci były pełne energii oraz cieszyły się dobrym zdrowiem, także w przyszłości. Dlatego uczą, przekonują i próbują wyrobić u najmłodszych prawidłowe nawyki związane ze zdrowym stylem życia, w tym właściwym sposobem odżywiania. Oto 5 sposobów na to, by ta nauka była zarówno przyjemna, jak i skuteczna.

Tego nie wiedziałyście o karmieniu piersią

31 lipca 2018, 19:04
Początek sierpnia na całym świecie przebiega pod znakiem Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. To okazja, żeby opowiedzieć Polakom o tym, jak niezwykłe jest mleko mamy.

500 plus do zwrotu również w Gorzowie

15 marca 2018, 17:30
Kilkadziesiąt rodzin z Gorzowa musi oddać pieniądze, które były bezprawnie pobierane w ramach programu Rodzina 500 plus. Kwota jaką muszą zwrócić gorzowskie rodziny to ponad 115 tysięcy złotych.

Polecamy


x